2020. decemberi események a Mocorgó Óvodában

Méteres bunda-hó,
Az volna,volna jó!”
Kányádi S.: Ez a tél

Az advent a várakozás ideje. Jó alkalom arra, hogy a környezetünkben élőknek bebizonyítsuk szeretetünket, örömet szerezve nekik, vigasztaljuk meg azokat, akik szomorúak, segítsük azokat, akik bajban vannak, törődjünk azokkal, akik magányosak. Különösen igaz ez a mostani pandémiás helyzetben.

Már az advent első napjaiban megkezdtük a gyerekekkel az óvoda dekorálását, díszítését, ezzel is az ünnepi hangulatot erősítettük. A Mikulást egy „Téltündér” várta az ajtóban.

Szerettük volna, ha sikerül havat varázsolnunk vele az ünnepekre, ez sajnos nem sikerült.

Gyermekeink most is, mint minden évben nagyon várták a Mikulást, hogy megsimogathassák fehér szakállát, meghallgassák dicsérő szavait, átvehessék az ajándékát.

Nagy izgalommal készítettek rajzokat, színezéseket a Mikulásnak.

Amikor aztán, délelőtt megérkezett hozzánk boldogan fogadták a gyerekek, versekkel, dalokkal köszöntötték. Búcsúzóul megsimogathatták a bátrabbak a szakállát.

A karácsony köszöntését egy mesedramatizálással tettük meg, melyet három részben videóra vettünk és a zárt csoportban megnézhették a szülők.

Minden nap barkácsoltunk festettünk, ünnephez kapcsolódó meséket néztünk és zenéket hallgattunk. Az ünnepre tanult dallal, verssel köszöntöttük a szülőket és zártuk a videó felvételt

A napvégén hazamenetelkor boldogan vitték az elkészített ajándékot az otthoni karácsonyfa alá.

„Új esztendő vígságszerző, most kezd újulni,

újulása vígörömet most kezd hírdetni.

Friss legyen a reménységünk, mint hal a vízben,

irigyünknek, gyűlölőnknek ne jusson egy csöpp se.

Azért friss jó egyészséget, bort, búzát és békességet

adjon Isten  bőven az új esztendőben!!”