Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Február a Mocorgóban

„Fehér lett a kert, az udvar,
fehér lett a
nagyvilág!
Mesebeli kristályoktól
mesések a kerti fák.”
/Szalai Borbála/

Február hónapban először a vadállatokkal, ezen belül is a medvékkel foglalkoztunk. Válogattuk, számoltuk csoportosítottuk a medvéket. Megtanultuk hány féle medvét ismerünk. Hol élnek, mit esznek, hol alszanak. Alvóhelyüket meg is építettük játékkockákból.

Mozgás foglalkozáson az akadályok átugrását gyakoroltuk. A gyerekek szívesen ugráltak végre irányítottan és szabadon is. Ezután végre elüldözhettük a Telet és maskarákba öltözhetünk. Ennek a lehetőségét alaposan ki is merítettük. Bár a csoportban éppen betegség hullám volt, de a minket befogadó Béla király úti óvodával együtt ünnepeltünk. Nem maradtunk le a mulatságról mi sem. Először vidám színekbe öltöztettük a csoportszobánkat. Színes fordított esernyőket, korongokat, füzéreket függesztettünk fel, ezzel megteremtettük a jókedv hangulatát. Minden jelmezes rövid verset tanult a jelmezéről, amit egész héten gyakoroltunk és még a legkisebbek is nagyon bátran, a többi csoport gyermekei előtt előadták mutatványaikat. Minden csoportba végignéztük a műsorokat mi is, tapsoltunk a lelkes szereplőknek. A végén igazi mulatság következett: a három csoport összes jelmezese együtt táncolt. A nagy kifulladás után farsangi fánkot lakomáztunk. Még az óvó nénik is maskarába öltöztek. Nagyon elfáradtunk, ezért a következő napon üldöztük el az óvoda udvarán a Telet. Kisze bábut állítottunk, miután megbeszéltük a néphagyományi hátterét, hogy mit jelent számunkra ez a hagyomány, miért fontos, milyen jelentéstartammal bír. Kivittük magunkkal az összes zajt adó hangszert, amit csak találtunk. A konyhás néniktől fedőket is kértünk, hogy jó hangosak lehessünk. A Kisze bábut meggyújtottuk és vidáman, végre engedéllyel hangosan elkergettük a Telet. A következő héten a mesterségekről, foglalkozásokról mélyítettük az ismereteinket. Elsétáltunk a hozzánk közel lévő virágboltba, zöldséges boltba, Megfigyeltük mit csinálnak az eladó nénik, eljátszottuk a mozdonyvezető, a doktor néni, a mentős bácsi munkáját. A tűzoltó bácsi, a rendőr bácsi munkahelyét csoportos séta során jártuk körbe. Vizuális foglalkozáson mozdonyt barkácsoltunk, ollóval, ragasztóval egyre szívesebben és ügyesebben dolgoznak a gyerekek.

 

Mocorgó óvoda munkaközössége

GALÉRIA