Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Mocorgó Óvoda ősz – november

A novemberi költözködés után a Béla Király Úti Óvodában kezdtük a hónapot.

Folyamatosan kihasználtuk az őszi évszak nyújtotta lehetőségeket mindennapjainkban. Sokat tartózkodtunk a természetben, terméseket gyűjtögettünk, felfedező sétákat tettünk környezetünkben. Sok munkát adott óvodánk fákkal tarkított udvara, a hulló faleveleket közösen gyűjtögettük. Márton naphoz kapcsolódva libás játékokat játszottunk. Felidéztük, elmélyítettük, azt az októberi élményünket, amikor ellátogattunk egy baromfiudvarba, ahol libákkal és más állatokkal ismerkedtünk.

Egészséges hetünkön kiemeltük az egészség megőrzését, a tisztálkodás fontosságát, az egészséges táplálkozást. Az elkövetkező időszakban várjuk a Mikulást, és érzelmileg hangolódunk a közelgő Karácsonyi ünnepre.

A Mocorgó Óvoda közössége

 

"Lehullott egy falevél
szele - hátán útra kél,
hegyen- völgyön átröpül,
ha elfárad, lecsücsül.

Elszunyókál szendereg
aztán jönnek új szelek
libeg, pörög messze száll,
világ végén majd megáll."

 

 

 

GALÉRIA