Mocorgó Óvoda ősz - szeptember

„……megnyitott az óvoda.
Tessék, tessék! Beljebb, beljebb!
Vidám itt bent minden gyermek,
Csupa mókával van teli!
Menjünk, menjünk el oda!”

/Hétvári A./

Nagy várakozással készültünk a szeptemberi kezdésre, a gyermekek fogadására a felújult, megújult óvodánkban. Figyelmes, érdeklődő, „eleven szemű” kicsik, rövid sírós időszak után követve a „régi” gyerekeket fedezték fel a csoportszobát, az udvart, a tornaszobát. Mostanra jól érzik magukat, keresik, társaikat ismerkednek, lassan beilleszkednek az óvodánk közösségébe.

Folyamatosan kihasználjuk az őszi évszak nyújtotta lehetőségeket a mindennapokban. Sokat tartózkodunk a természetben, terméseket gyűjtögetünk, felfedező sétákat teszünk környezetünkben.

Szülők támogatásával rendeztük a Szüreti játékos délelőttünket, amelyen őszi énekekkel, versekkel, versenyjátékokkal, /melyekben a gyűjtött gesztenyét, makkot, diót, tököt használtunk/, tánccal, mustkészítéssel vidámam, töltöttünk el néhány órát.

Az elkövetkező időszakban tervezünk látogatást tenni a Petőfi Vadásztársaság házában, a Tűzoltóságon, a rendőrségen és a Vasútállomáson.

„Ősz, ősz gyönyörű, harmatgyöngyös már a fű

A kosárban alma szunnyad, Levélözön hullik halkan.” /Hétvári A./

Mocorgó Óvoda közössége