Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Mocorgó Óvoda márciusi események

„Ibolyáknak csodás kékje

,virít a szép tiszta égre.

Egyre fúj és fúj a szél,

 gólya, fecske hazatér.”

 

Így indult a március, reménykedtünk egy hagyományos tavasz érkezésében, de ez csak a vízzel való játékos napokat hozta el, kapcsolódva a víz világnapjához. Sokat tartózkodtunk a levegőn, mozogtunk, ültettünk, gereblyéztünk, veteményeztünk. A március15-ét dalolva, versekkel, menetelő rigmusokkal. A mesterségekkel való ismerkedés során, helyszíni sétákon néztünk meg egy-egy foglalkozást. Jártunk az autó mosóban, rendőrségen, boltokban, vasútállomáson, buszpályaudvaron. A szerepjátékok során a szerzett ismeretek, élmények kifejezésre jutottak.

Meghallgattuk az iskolások hagyományos „Gergely-járás” műsorát, és megvendégeltük a szereplőket.

 

 „Néked int a hóvirág, s barka bontja bársonyát,

 Itt a tavasz kikelet, s a Húsvét is közeleg.”

                                                             /Devecserí L./

GALÉRIA