Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Április a Mocorgó Óvodában

Április 2-án az EFOP-3.1.3-16-2016-00001 Társadalmi felzárkózási és integrációs köznevelési intézkedések támogatása kiemelt projekt az „Esélyteremtő óvoda" szervezésével pályázati forrásból a gyerekek busszal Szandaszőlősre utaztunk egy interaktív zenés műsort megnézni.  Ellátogattunk a Vígadóban Papp Tímea kavicsművész „A kő lelke” című kiállítására. A gyerekek örömmel fedezték fel egy-egy alkotásban az ismert meséket, választottak maguknak kedvenc képet. Minden nap szorgosan készültünk az Ovi Gálára a tavaszi zsongás címet választottuk a táncoknak, amivel felléptünk. Először a méhecskék és a tavasztündér ébredését láthatta a közönség, majd a virágok esernyős tánca következet. Házi szavaló versenyt szerveztünk, amin tizenöt gyermek mondott verset. Készültünk a Húsvétra ragasztottunk, festettünk a lányok nagy örömmel várták a fiúkat süteménnyel tojással vendégelték meg locsolkodókat. A Föld napja alkalmából - a szülők segítségével- még zöldebbé, virágosabbá varázsoltuk az udvarunkat „Egy család- egy virág” megmozdulás alkalmával. Az óvoda nyitogatón ellátogathattak hozzánk leendő kisóvodásaink a szüleikkel, birtokba vehették csoportszobáinkat és az udvart. Bekapcsolódtak közös játékokba, barkácsolásba és természetesen arra is volt lehetőség, hogy a szülők az óvó nénikkel beszélgessenek.

GALÉRIA