Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

2022. februári események a Mocorgó Óvodában

„Itt a tavasz! Helló világ!
Szirmát Bontja a Hóvirág.
Zöld kis levél, fehér kalap,
Nincs szebb hírnök a nap alatt” /Pető O.:Hóvirág részl./

 

Februárban a gyermekeket lázba hozó farsangra kezdtünk hangolódni. Vidámságot varázsolva a színekkel foglalkoztunk, mely a gyermekeknek kedves téma. A színek állandóan jelen vannak, körülvesznek bennünket. A színek nemcsak szebbé teszik napjainkat, de befolyásolják érzelmeinket. Nagy kíváncsisággal fedezték fel, figyelték meg a színekhez kapcsolódó jelenségeket. Tevékenyen vettek részt a színekkel végzett kísérletekben.„színes” tevékenységekben.

Az ovi dekorálásához a gyerekekkel közösen készítettünk rengeteg színes maszkot, szemüveget, girlandokat, bohócokat. Tél tündérünket is farsangi szemüveget és koronát kapott. A gyerekek maguk választotta jelmezekben verseltek daloltak és táncoltak.

Különböző furfangos versenyjátékokat játszottunk, hogy minél több közösen megélt élményünk legyen, hiszen a vidám élményekre sokáig emlékezünk..

A farsang elengedhetetlen kelléke a farsangi fánk, az ínyenc falatokkal teljessé vált a vigasság.

 

„Hallottam a cinegék
kikeleti énekét
tavasz jár a határon,
-Ó be szép ez virágom!.” /Donászy M.:Hóvirág részl./

GALÉRIA