Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

2020. novemberi események a Mocorgó Óvodában

„Kertekbe beszáll a szél,
kékülten pereg a levél,
rozsdásra váltak a rétek,
üres már a madárfészek.”
/Juhász F.:A kertekbe…/

 

 

Novemberben a Márton napi hagyományok felelevenítésével kezdtük. Séta során meglátogattuk a szomszédunkban lévő baromfiudvart, ahol gyönyörű szürke és fehér libákat simogathattunk. Megfigyelhettük a szürkegúnár viselkedését és hangját. Kaptunk szürke és fehér libatollakat, a szárnytollakkal megpróbáltunk írni is, hiszen régen ezzel írtak. Megkóstolhattuk a liba tepertőt is. Készítettünk gyurmázással libákat, festettünk ragasztottunk,felhasználva a tollakat, pihéket, kókuszreszeléket, grízt a libák megjelenítésekor,” liba húzó”, „tollfúvó” versenyt is rendeztünk. Verseltünk, körjátékoztunk, mondókáztunk a libákról.

Hálaadás napján kötetlen beszélgetés keretében fogalmaztuk meg azokat a gondolatokat, melyek érzékennyé teszik gyermekeinket a köszönet, a hála kifejezésére. Az ősz kincseiből (gyümölcsök, zöldségfélék, termések) ünnepi dekorációt készítettünk, melyen meggyújtottuk a hálagyertyánkat, közös énekléssel, mondókákkal, verseléssel tettük hangulatosabbá a hálaadó délelőttünket. Ezt követően elfogyasztottuk a szülők által felajánlott finomságokat, melyet ez úton is hálás szívvel köszönjük a gyermekek nevében is.

GALÉRIA