Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Január a Pitypangban

A téli szünet több gyermeknek is igen hosszúra nyúlt, hiszen a pandémia miatt több gyermek is több hetes pihenőre kényszerült. Nagy volt az öröm, hogy újra együtt a „csapat”.
Az újesztendő mégis csak a szerencse jegyében indult, sorra készültek a szerencsehozó malackák és lóherék.
A szerencse mellénk is szegődött, hiszen leesett a várva várt hó, a gyerekek nagy örömére. Készültek a hóemberek (vagy inkább hóemberkék), hógolyók. Összemérhettük melyik a kisebb-nagyobb, lapátoltuk a havat, lett a kevésből sok –a sokból kevés. Végre lehetett kísérletezni hóval, jéggel. A nagyobbaknak még színes jeget is sikerült varázsolni….valahogyan.
A nagy hidegre való tekintettel készültek a sálak, sapkák, pulóverek, mindenféle téli ruhadarab. Gondoltunk a leesett hó kapcsán az éhen maradt madárkákra is. Megetették a gyerekek őket, és készültek a szebbnél szebb madáretetők is, igaz utóbbiak csak a rajzlapon.  A nagyobbak már foglalkoznak az idő körforgásán belül az évszakok mellett a hónapokkal is.
Most pedig izgatottan készülünk a farsangra.

GALÉRIA