Elérkezett a február. Minden óvodás gyermek izgatottan várta, mi történik a medvével. Igazából nem is az jelentette a dologban a különlegességet, hogy meglátta a medve, avagy nem. Inkább az a sok-sok történés, élmény, barkácsolás, számlálás, vágás, színezés, ragasztás, ami ehhez kapcsolódott, és amit hihetetlen izgalommal és beleéléssel vittek véghez a gyerekek.
Február elején meglátogattuk a Kisújszállási Galambtenyésztő Egyesület kiállítását. Nagyon ritka, különleges élmény volt kicsiknek, nagyoknak egyaránt. Köszönjük a lehetőséget.
A legkisebbek a színek és a vadon élő állatok csodáit járták be nagy lelkesedéssel, míg a középső és nagycsoportosok a testrészek és érzékszervek birodalmában kalandoztak.
Az iskolába készülő Katica csoportot meglátogatták a Kossuth Iskolából a tanító nénik és bácsi. Nagy ereje van ezeknek a délelőttöknek. Segíti a rugalmas átmenetet a gyerekeknek, és természetesen a felnőtteknek is. Nagyon fontosnak tartjuk az iskola pedagógusaival karöltve, hogy az iskolakezdés egy megnyugtató, puha átmenet legyen a gyerekeknek és a szülőknek egyaránt. Ennek elengedhetetlen része a tájékoztatás és a felmerülő kérdésekre történő válaszadás mellett az, hogy a gyerekek megismerjék az iskola levegőjét, és saját óvodai közegükben is legyen lehetőségük játékosan, tevékenységekbe ágyazottan ismerkedni leendő tanítóikkal.
A február legnagyobb kalandja a farsangi hét volt. Hetek óta izgatottan készülődtünk a gyerekekkel és persze a szülőkkel. Azt gondolom, megérte, hisz élménygazdag napoknak lehettünk részesei. A heti „finomságok” sora a „Kiskakas gyémánt félkrajcárjával” kezdődött. A mesejátékot az óvoda dolgozói keltették életre, a gyerekek legnagyobb örömére. Ezután következett az igazi attrakció: farsangi buli apával, anyával. Itt megállnék egy pillanatra, miért is keltettük életre ezt a csodás „találmányt”. A farsang mindig különleges időszak az óvodások számára, hiszen ilyenkor belebújhatnak kedvenc mesehősük vagy állatfigurájuk jelmezébe, és egy vidám, színes mulatságon vehetnek részt. A farsangi mulatság azonban még különlegesebb akkor, ha nemcsak a gyerekek, hanem a szülők is aktívan bekapcsolódnak a mókába. A cél az volt, amellett, hogy mindenki jól érezze magát, a családok még közelebb kerüljenek egymáshoz. Nemcsak egy egyszerű óvodai eseményt szerettünk volna megrendezni, hanem egy igazi családi élményt is biztosítani, amelyre még sokáig emlékeznek a résztvevők. A közösségi élményt pedig úgy szerettük volna kiterjeszteni, mindamellett hogy a családok, családtagok kapcsolódhatnak egymáshoz, az óvoda dolgozói és a szülők, nagyszülők is tudnak közeledni. Olyan partneri viszonyt elérni, elmélyíteni, mely segíti a zökkenőmentes kommunikációt, a bizalom kialakulását a családok és pedagógusok között. A kisgyermekes családok számára nagy segítség, ha egy támogató, befogadó közösség részei lehetnek, ahol számíthatnak egymásra a hétköznapokban is. Ennek a törekvésünknek alapkövei, mozgatórugói ezek a közös rendezvények. Szeretnénk minél gyakrabban megéreztetni a családokkal, hogy a közös élmények, az összetartozás érzése, egy-egy kézfogás mennyi erőt tud adni a hétköznapokon.
A farsangi hét a pizsipartival zárult. A pizsamás mókázás csúcsa a párnacsata volt. „Megmérkőzött” mindenki mindenkivel. A kis Sünikék hősiesen kiállták a próbát. A Macik és a Katicák pedig igazi rutinos harcosok voltak a csatában. Méltó zárása volt a hétnek, feledhetetlen élmény.
Biztosítottuk a lehetőséget az épp beteg gyerekeknek, hogy a farsangot követően bemutathassák jelmezeiket a pajtásaiknak. Hálásan köszönjük a szülőknek, nagyszülőknek részvételt és a finom falatokat.