Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Farsang napja eljött már

Felgyógyultak a gyerekek, újra benépesült a Pitypang ovi. Teljes létszámmal, és teljes gőzzel láttunk neki a farsangi készülődésnek. A gyerekek lelkesen hozták ötleteiket, tervezgették jelmezüket. A nagyobbak meséltek az elmúlt farsangról, kinek mi tetszett a legjobban. Kedves játékaikat igyekeztünk beleszőni az idei dínom-dánomba is. Készültünk dallal, verssel a dáridóra, melyeket a farsangon a szülők élőben is hallhattak, hiszen a mulatozás második napján anya és apa is bejöhetett mókázni. Elkészültek a maszkok, álarcok, zacskóbábok. Ezekből kiállítás is készült, majd ki is lehetett őket próbálni a buliban. A farsangi mulatozás első napján „pizsi-buli „volt. Mindenki álomszuszéknak öltözött: kicsi is, nagy is. A nap fénypontja a párnacsata volt, melyben a Gomba-Maci-Katica csoportok összemérhették „erejüket”. Mindenki csatasorba állt, repült a párna pincébe- padlásra! Ezután ügyességi játékokkal múlattuk az időt. Délben farsangi fánkot is kóstolhattunk. Ezután jött csak az igazi móka: másnap mindenki belebújt varázslatos jelmezébe és átváltozhatott azzá, amivé megálmodta. A legjobb az volt, hogy apával és anyával is lehetett versengni, mókázni, bulizni. Volt zizi-evő verseny, szörpivásból próbatétel, seprűtáncoltatás, székfoglaló, autóverseny… és sorolhatnánk a fergeteges délelőtt állomásait. A legviccesebb az volt, hogy apa és anya sosem tudott nyerni, csak a gyerekek! Hogy is van ez?! Bizakodunk, hogy a telet végleg elijesztettük. Izgatottan várjuk a tavaszt, és az első tavaszi erőpróbát, az Ovi Olimpiát márciusban.

GALÉRIA