Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

HÁLAADÁS - 2017

HÁLAADÁS - 2017

Minden óvodánkban kiemelt figyelmet fordítottak a közösségek a hálaadásnak. Több óvoda ellátogatott a Baptista Gyülekezeti Házba, ahol Bögös Jenő Iskolalelkész szólt a gyerekeket, majd közös éneklés, daltanulás volt. Máshol csendes programokkal, vagy szülőkkel közös tevékenységekkel emelték ki az óvodák e napot. A színes közös programok segítették a gyermekeket, felnőtteket abban, hogy néha mennyire kell és milyen jó megállni körbe tekinteni és felismerni mindazt, mennyi építő, jó dolog van az életünkben. Ez a nap rávilágít arra, milyen fontos, hogy értékeljük, megbecsüljük, felismerjük a környezetünkben mindazt, amiért hálásak lehetünk.

„Adjatok hálát mindenkor...”

„Köszönjük meg Istennek, hogy létezünk, köszönjünk meg mindent, ami a mai napig elvezetett bennünket.

Köszönjük meg a szülőket, barátokat, rokonokat, tanárokat, orvosokat, munkatársakat.

Köszönjünk meg Istennek minden szépet, amivel találkoztunk, láttunk, megéltünk, kaptunk. Köszönjük meg mindazt, amit körülöttünk látunk: a ház falait, asztalt, ágyat, képeket, levegőt, fényt, napot, felhőket.

Köszönjük meg az érzelmeket, amelyeket e pillanatban érzünk. Köszönjük meg a negatív élményeket is, életkörülményeket.

Köszönjük meg a veszteségeket is, kudarcainkat is, az ő tervét betegségeinkkel és esetleg néhány tragédiát is.

Köszönjünk meg mindent, amivel napközben találkozunk.

Köszönjük meg szívünk mélyéből, amíg csak meg nem érezzük, hogyan fog el bennünket a furcsa szabadságérzet és mély örömérzet.

Köszönjük meg akkor minden embernek is, akik jót tettek velünk.

Ugyanakkor próbáljunk megbocsátani azoknak, akik rosszat hoztak nekünk, köszönjük meg Istennek őket is.”