Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Béla Király Úti Óvoda 2019/2020 szeptember

Nagy szeretettel és kíváncsian vártuk az új gyerekeket. Lenyűgözte őket a sok játék és több-kevesebb sírás után felfedezték az óvodai élet szépségét. Ebben mi is és a régi óvodások is segítettünk (ölbeli játékok, „varázslatos” mesék…). Kedves jeleneteknek lehettünk szemtanúi, amikor öleléssel, simogatással vigasztalták az egyik kisfiút, vagy, amikor az egyik új kislány ölelte, puszilgatta szintén új társát, hogy ne sírjon.

Szeptember utolsó napján volt a szüreti mulatságunk, melyben a szülők úgy segítettek, hogy minden gyerek hozott valamilyen őszi gyümölcsöt. A már hagyománnyá vált sorrendben követték egymást a különböző tevékenységek:

  • vonulás táncos szoknyában, ritmushangszerekkel zenére
  • őszi versek, mondókák, dalos játékok – tánc
  • makk keresés az udvaron
  • szőlőszüretelés, szemezés, préselés
  • diótörés
  • tappancsos helyfoglaló
  • kötélhúzó verseny
  • gyümölcskóstolás
  • ebédhez mustivás

Folyamatosan készülünk óvodánk 40 éves évfordulójának megünneplésére, melyre október 18-án kerül sor.

GALÉRIA