Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Szeptember a Sásastóban

„Szüretelnek, énekelnek, láttál-e már ennél szebbet?

Dió, rigó, mogyoró, musttal teli kiskancsó,

Sose láttam szebbet...”

Alig ért véget a nyár, az ősz eleje ismét elhozta a jó hangulatot óvodánkba, 2019. szeptember 11-én tartottuk hagyományos szüreti mulatságunkat. Dekorációnkhoz használt alma, körte, szőlő szüreti hangulatot varázsolt, a termések, termények pedig az őszi betakarítás idejére utaltak.  A gyerekekkel egész héten lázasan készülődtünk: szüreti dalokat énekeltünk, mondókákat, verseket tanultunk, az ábrázoló tevékenységek során szőlőfürtöket készítettünk különböző technikákkal. A kicsik énekeltek, táncoltak, népi játékkal hangolódtunk rá a szüret hangulatára és persze kipróbálták a szüret elengedhetetlen kellékeit is. A leszemezett szőlőprésbe került, aztán pedig a poharakba. Éhségünket a nagy munka közben lilahagymás zsíros kenyérrel és rágcsálni valókkal csillapítottuk. A szülők rengeteg szőlőt és finomságot felajánlottak, amit ezúton is köszönünk, a gyerekek szívesen fogyasztották. A jókedvű délelőttöt egy mese báb előadás zárta . Az időjárás kedvezett a hagyományaink közé tartozó Sásastó nap megtartására, melyre szeptember 27.-én  du. került sor. Kukorica morzsolás, kézműveskedés és különböző ügyességi játékok kínáltak kellemes időtöltést. Szalonnasütés közben jó alkalom adódott a beszélgetésre, egymásra figyelésre, egymással való ismerkedésre.  Picit megáll ilyenkor az idő. Kellenek az ilyen pillanatok. Önfeledt kacagás és vidám hangulat övezte a délutánt.

GALÉRIA