Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Sásastó Úti Óvoda 2021. január

"Január jégpáncélt szorít az utakra,
északi szeleknek dudáját fuvatja.
Kéményünkben éjjel zúgnak, marakodnak,
jégcsap-sárkányfogak harapják a holdat."

 

A 2021-es évnek nagyon boldogan indultunk neki, nagyon várjuk már, hogy a régi kerékvágásba vissza térjen minden. A gyerekek sokkal jobban veszik az akadályokat, mint mi, nekünk már nagyon hiányoznak a szülői beszélgetések a reggeli két mondat, hogy nekünk is Nektek is kedves szülők legyen szép napotok, az amikor mosolyogtok, nevetgéltek, jó ízűeket beszélgettek míg várjátok, öltöztetitek gyermekeiteket. Hiányoztok a vérkeringésünkből!

A januári hónapban sok - sok teendőnk volt. Beszéltünk és tanultunk az évszakok, hónapok, napok változásáról, sorrendiségéről, minden csoport más - más formában dolgozta föl ezt a témakört. Fontos volt a madarak védelmére fordított idő is, hisz meg érkezett, még ha csak pillanatokra is, de a várva várt hó, amely nagyon sok lehetőséget kínált a számunkra, a kísérletezésen, a játékon keresztül kihasználtuk a téli örömök adta lehetőséget. Január utolsó hetén már készültünk a farsangi mulatságra.

 

„Serceg a zsír,
sül a fánk.
Fényessárga serpenyőből
ragyog ránk.”

GALÉRIA