Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Sásastó Úti Óvoda: januári pillanatok

"Január, január mindig hócsizmában jár,
jégbajusza, jégkabátja, zúzmara a jó barátja."

 

Január hónapra mik is a legjellemzőbbek? A tél hava, a fergeteg hava, január 21-től február 20-ig tart, vízöntő hava, Boldogasszony hava. Január 3-án az óvoda falai között felcsendültek a gyermeki kacagások, huncutságok, a barátok ismét egymásra találtak. Újra együtt a kis csapat. Jólesően mondogattuk az újévi jókívánságainkat egymásnak, és örültünk a viszontlátásnak. Beszélgető körben élményeiket mondták el a gyermekek, szinte csak mondták - mondták izgalmas beszámolóikat, senki sem akart kimaradni.

 

"Boldog újesztendőt Kívánni jöttem én,
Ennek a szép téli napnak Sugárzó reggelén.
Kérem a jó Istent, Adjon áldást rátok,
Hogy az újév minden napját Boldogan járjátok!"

 

Ebben a hónapban a tél köré csoportosítottuk tevékenységeinket. Kísérletezhettünk, tapasztalatokat gyűjthettünk, érzékenyen lestük-vártuk a természet titkainak feltárulását. Beszélgettünk a víz tulajdonságairól, a hó állagát mindenki személyesen is megtapasztalhatta, még a csoportszobában is. A hópihe mindig izgalommal tölti el a szemlélődő gyermeket. Próbáltuk ösztönözni óvodásainkat a természet csodáinak megfigyelésére (zúzmarás ágak, hópihék, téli táj). Természetesen a tél örömeit is kihasználva hógolyózással, szánkózással, hóemberépítéssel és hóangyal készítéssel teltek a szabad levegőn való tartózkodás percei. Csoportszobáinkat, öltözőinket a csodálatosabbnál csodálatosabb gyermekmunkák díszítik. Mindhárom csoportban nap, mint nap készültek téli képek különböző technikákkal: festés, ragasztás, nyírás, krumpli nyomdázás. Gyermekeink ebben a hónapban az itt maradt madarakról sem feledkeztek meg. Sokat beszélgettünk e témán belül, madáreleséget gyűjtöttünk, és kihelyeztük udvarunkra az etetőket. Folyamatosan nézzük a kis madarak viselkedését, gondoskodunk róluk, és a természet megfigyelése nyomán kialakult felfedezéseket mindig megbeszéltük. Foglalkoztunk még a hét napjaival is. Mondókákkal, dallal kísérve gyakoroltuk és rögzítettük neveiket. A téli öltözködés kapcsán a kisebbek ruhát mostak, teregettek és díszítettek nagy lelkesen. Mi felnőttek nagyon odafigyeltünk gyermekeink egészségére, ezért minden nap a szabad levegőn tartózkodtuk, gyümölcsöt ettünk, és a mindennapos rendszeres mozgást is biztosítottuk számukra. Nagycsoportosaink külön elfoglaltságokon is részt vettek: angolon, és a Kossuth Lajos Általános Iskola által szervezett foglalkozásokat is látogatták. Mindig nagy lelkesedéssel számolnak be ezekről a tevékenységekről.

 

"Ne vacogjál Januárka,
Inkább még ma kezdj mozgásba,
Pattanj fel a hódeszkádra,
Csusszanj át a Februárba!"

GALÉRIA