Szeptember a Pitypangban

Elérkezett a szeptember, végre benépesedett újra az óvoda. A Gomba csoport nagycsoport lett, a Katica csoport középső, a Maci csoport pedig a kiscsoportosokat fogadta sok szeretettel. Szeptember a befogadásról szólt. Különleges volt ez a befogadási időszak, hiszen több éven át úgy indult a szeptember, hogy zárva volt az ajtó a szülők előtt, ez végre megváltozott, nyitott ajtókkal, tárt karokkal vártuk a gyerekeket és szüleiket egyaránt.  A kiscsoportosok csodálatos szeptemberi napsütésben ismerkedhettek meg az új pajtásaikkal, az óvoda szokásaival. Kihasználhattuk a visszafogadás időszaka alatt a gyönyörű időt a négyévszakos udvarunkon, mely ilyenkor ősszel is végtelen lehetőségeket kínál a mozogni vágyó gyerekek számára. Az ősz változatosságát nap, mint nap nyomon követhettük a hulló levelek között. A mozgás fontosságát hangsúlyozva ismét bekapcsolódtak a nagycsoportosok a mobilitás hete rendezvénysorozatba, a környezettudatos magatartásformálás jegyében. A Gomba csoportos gyerekek egy nagy sétával csatlakoztak az élmény - és tudásalapú héthez. A napos őszi időt kihasználva a nagyok ellátogattak a piacra is, hiszen a felelős fogyasztás, a helyi termelők támogatása már az óvodában is az elsajátítandó értékek közé tartoznak. Szintén az iskolába készülő gyermekek vettek részt a szeptember 29-én megrendezett Baptista sportnapon.

Élménygazdag nevelési évet kívánunk szeretettel minden családnak.