Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Pitypang Óvoda Őszi programjai

Az őszi programsorozatunk első rendezvényének megszervezésére 2016. október 14-én került sor.

E nap délelőttjén óvodásaink játékos sorversenyekben vettek részt Anita óvó néni irányításával. A legkisebbek is örömmel vállalkoztak, versengtek / gesztenyehordás talicskában, gesztenyeegyensúlyozás lapáton, alma gurítás /.  Gyermekkacajtól, szurkolástól, énekhangtól volt hangos óvodánk és környéke.

Majd egy rövid pihenést követően elkezdődött a szüreti mulatság, mely a szülőkkel közösen szerveződött. Belépő egy-egy alma vagy bármilyen őszi gyümölcs volt. Miután Margó óvó néni  köszöntötte a vendégeket, s Tünde óvó néni –Kisbíró szerepében a mulatságot megnyitotta, elkezdődött az utcai zenés felvonulás. A kisfiúk szalagos kalapban, a kislányok szoknyában táncolva, közös énekléssel színesítve szórakoztatták az Ifjúság útja lakóit. A talpalávalót a Pergő Néphagyományőrző Együttes szolgáltatta. A gyermekek- köszönetképpen. - a nézősereget kispereccel kínálták meg kosárkáikból. Az óvodába visszaérkezvén zsíros kenyérfalatozást követően egy zenés előadás kapcsán megválasztottuk a szüreti bál királyát és királynőjét.

Közös vigaszsággal, mulatozással zárult a délutáni program.

GALÉRIA