Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

November a Pitypangban

Novemberben a legkisebbek között, a Katica csoportban is beindultak a játékos tevékenységek.  A november a Márton nap jegyében kezdődött. Mindhárom csoportban zajlottak a témához kapcsolódó tevékenységek. Volt libazsíros-kenyér lakoma, születtek szebbnél szebb libák, lehetett számlálni a ludakat, liba bálon ropták a táncot a nagyobbak. Minden óvó néni igyekszik a néphagyományainkat élővé tenni, becsempészni a gyerekek mindennapjaiba. Folyamatosan zajlanak a tehetségműhely tevékenységei a nagycsoportos gyerekeknek. A „Bütyköldében” Csípő Sára óvó néni vezetésével ügyeskedhetnek a kreatív kezecskék. A logopédus néni minden hétfőn tartja a fejlesztő foglalkozásait, melyet a gyerekek már izgatottan várnak.
Az óvó nénik meglátogathatták az elsős gyerekeket a Kossuth Iskolában, az ott zajló nyílt hét alkalmával. Igazán megható volt találkozni velük, mint nagyra nőtt, ügyes iskolásokkal. Köszönjük a lehetőséget. Nyílt hét zajlott a Pitypang óvodában is. Kicsit rendhagyó módon, hiszen egy egész hét állt rendelkezésre a szülőknek, hogy meglátogassák a gyerekeket. Egy napon öt szülőt vártak egy-egy csoportba, így családias hangulatban kukkanthattak be az anyukák, apukák az óvodai élet mindennapjaiba. Hatalmas volt az érdeklődés, tartalmas volt a hét. A Maci csoportba, mely a jelenlegi nagycsoportunk, a szülői értekezletre ellátogatott a Kossuth Iskola igazgatója, az igazgatóhelyettes és a leendő elsős tanítónénik. A szülők választ kaphattak minden, őket érdeklő, az iskolakezdéssel kapcsolatos kérdéseikre. Elkezdődött az adventi időszak, melyet igyekszünk meghitté tenni itt az oviban is.  
S így november végén, december elején mi más is foglalkoztatna minden gyermeket, mint az, hogy jön a Mikulás!

GALÉRIA