Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

November a Pitypangban

Novemberünk a Márton nap jegyében kezdődött. Sajnos nem tudott úgy kiteljesedni, ahogyan szerettük volna, hiszen a séták, a kimozdulás korlátozott. A közvetlen tapasztalatszerzés így sajnos elmaradt, de igyekeztünk minél több oldalról megközelíteni ezt a témát is. Sajnos libákat így csak képernyőn láthattak a gyerekek, de az élményszerzés azt hiszem így sem maradt el. Készültek a libák tökmagból, pattogatott kukoricából, vattából, gyurmából. Libát is etettünk, igaz kicsit másképp, csak papíron, de a sokrétű tapasztalatszerzés így sem maradt el. Volt libatánc és sok-sok móka a teljesség igénye nélkül. Ezután a testünkkel, az egészséges életmóddal foglalkoztunk. Születtek az emberkék gyurmából, síkidomokból, életnagyságban, téglával körberakva. A Gomba csoportban előbújt Makk-Marci is, a régi idők kedvence, a gyerekek ügyes kezei által. Az udvarunk is tovább szépült, a játékpark is bővül, újjászületik, amíg az időjárás engedi. Tavasszal folytatódik a műfű és az ütéscsillapító gumiburkolat elhelyezése, újabb teret nyitva ezzel a levegőn történő szabad mozgás, tevékenykedtetés, tapasztalatszerzés előtt. Sajnos a tervezett hálaadással kapcsolatos témahetünket keresztülhúzta a járvány, de bízunk benne, hogy mire megérkezik a Mikulás újra együtt lehetünk!

GALÉRIA