Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Március a Pitypangban

Beköszöntött az első tavaszi hónap. Nyílnak a virágok, és velük együtt, legnagyobb örömünkre az óvoda ajtaja is megnyílt a szülők előtt. Nagyon vártuk már ezt az alkalmat, hiszen mind a szülőknek, mind a gyermekeknek, a pedagógusoknak hiányzott a napi kapcsolat, mely megkönnyíti a kommunikációt, csökkenti a szülők holtidejét hazabocsájtáskor, melyet várakozással töltöttek. Itt is szeretnénk megköszönni a szülők türelmes, segítő közreműködését, melyet a járványos időszak alatt tanúsítottak. Nőnap alkalmából készültek az apró figyelmességek az ügyes kis kezek által. Nemzeti ünnepünk, március 15. Fontosnak tartjuk a gyerekek nemzeti öntudatra nevelése szempontjából, hogy minél több élmény érje őket az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idézve. Igyekeztünk többszempontúan megközelíteni a hazafias nevelés témakörét is, hiszen a témához kötődve a gyerekek színeztek, festettek kokárdát, zászlót, ismerkedtek a huszárok öltözékével, a csatával, készültek kardok, csákók, fejlesztő játékok az ünnepi hangulatot idézve. A Gomba és a Maci csoportos gyerekek elsétáltak a helyi forradalmi emlékműhöz is. A víz világnapja március 22. Minden csoportban az éltető vízhez illeszkedtek a délelőtti tevékenységek.  Évek óta nem volt lehetőség Ovi gálát tartanunk. Ismét eljött a nap, március 23-án, hogy a nagycsoportos gyerekek a színpadon is megmutathatták, milyen ügyesek. A gálához fűződött a tehetségműhelyek kiállítása is. A Pitypang Óvodában Csípő Sára óvónéni vezetésével kézműveskednek hétről hétre a gyerekek. A Bütyköldében születtek szebbnél szebb bohócok, sünök, hógömbök, barlangból kibújó medvék, eszkimók az iglu előtt, újévi malacok, tavaszi csendélet. Minden remekmű az újrahasznosítás jegyében született, szem előtt tartva a környezettudatos magatartás megalapozását. Csukás István születésnapjához közeledve a Maci csoport megcsodálta a Vigadóban lévő Csukás kiállítást, ahol az író híres mesehőseivel találkozhattak a gyerekek.
Végül a márciust az Ovinyitogató zárta a Pitypangban is, ahol a leendő kiscsoportos óvodások és családtagjaik bekukkanthattak az óvodába, megnézhették, mit rejt a Pitypang Ovi.

GALÉRIA