Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Január a Pitypangban

Eltelt a hosszú téli szünet, újra benépesedett az óvoda. A gyerekek tele voltak élménnyel, alig várták hogy elmeséljék  ezeket pajtásaiknak és nekünk felnőtteknek. Csodás rajzok, alkotások születtek, melyeket a szeretet ünnepe, az adni és kapni felemelő érzése és megtapasztalása motivált. Feltöltődve kezdhettük az újesztendőt, teljes létszámmal. Sajnos az igazi tél még várat magára, de így sem maradunk téma nélkül, hiszen attól hogy nem esett a hó, lehetett róla beszélgetni, szimulációs játékot játszani, ellátogatni a pingvinekhez, hógolyót készíteni vattapamacsokból, megetetni a madárkákat. A gyerekek és az óvónénik fantáziája és kreativitása nem ismer határokat. A nagycsoportos gyerekeknek elkezdődtek a Kossuth Iskola által szervezett „Iskolanyitogató” foglalkozások. A gyerekek alig várják a következő alkalmakat. Büszkén mesélik, hogy az iskolában jártak, élményeiket szívesen osztják meg társaikkal, szüleikkel. Kiválóan előkészítik ezek az együtt töltött alkalmak a kisiskolás gyermek és a leendő tanító néni kapcsolatát, zökkenőmentes iskolakezdését, megalapozzák a bizalmat szülőkkel, gyermekkel egyaránt.
Januárban lezajlottak a szülői értekezletek is mindhárom csoportban. A szülők személyre szabottan tájékozódhattak gyermekük fejlődéséről, támpontokat, ajánlást kérhettek az otthoni fejlesztéssel, megsegítéssel kapcsolatban.
Izgatottan várjuk meglátja e a medve az árnyékát, és teljes gőzzel készülünk a farsangi mulatságra.

GALÉRIA