Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Február a Pitypangban

A február medvés napokkal kezdődött. Ismerkedhettek a gyerekek a népi megfigyelésekkel. E téma köré szerveződtek a hét programjai. Behozhatták otthonról kedvenc mackójukat, ezek voltak alanyai a változatos feladatoknak, készültek a mackók a szorgos kezek által. A mozgásos tevékenységeknek is aktív részesei voltak a medvepajtik. Ezután belevetettük magunkat a farsangi készülődésbe. Témához kapcsolódóan belekukkantottak a gyerekek a farsangi néphagyományok színes tárházába. „Kiderült” az is, mire szolgálnak a különböző maszkok, álarcok, kereplők. Jelmezbe öltöztek a csoportszobák is. Csodás dekorációkat alkottak a gyerekek erre az alkalomra (is). Szebbnél szebb bohócok, farsangi szemüvegek díszítették a csoportszoba falait, ablakait. Változatos technikák alkalmazásával élhették meg a gyerekek a készülődés izgalmait. A farsangi élménykör csúcspontja a jelmezes nap volt. Varázslatos átváltozások születtek, csodálatos jelmezekbe bújtak a gyerekek, és legnagyobb örömükre a felnőttek is! Az együtt játszás végtelen öröme hatotta át a délelőttöt. Tízóraira természetesen farsangi fánk dukált. Másnap a pizsi buli biztosította a gyerekek és felnőttek számára a végtelen kacagást. Pizsamában látni óvónénit, dajkanénit nem minden napi móka. A párna csatában mindhárom csoport megmérkőzhetett egymással. A kis Katicák kissé megilletődtek első csatázásuk alkalmával, de jól látszik kiválóan küzdő párnavitézekké válnak idővel. A tehetségműhelyben is folyamatosan dolgoztak az ügyes kezek. Készült medve barlang, bohóc, madáretető.
Szeretnénk ezúton is megköszönni a kedves szülőknek a sok finomságot, mellyel hozzájárultak a farsang lebonyolításához.

GALÉRIA