Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Február a Pitypangban

Alig vártuk már a februárt és vele együtt a farsangot. Azért előtte belefért egy kis időjóslás is, hiszen figyelemmel kísértük a február másodikához kötődő népi hiedelmet, miszerint meglátja –e a medve az árnyékát, attól függően közeledik a tavasz. Kapcsolódott ehhez a témához dalos játék, medveszámlálás, sok-sok mese, vers. A legkisebbeknek báboztak az óvó nénik a mackókról, volt medvekeresés, megetették a macikat halacskával. A Maci csoportos gyerekek készítettek medvéket, színezték, vágták ragasztották, a Katicában is sorakoztak a bocsok. Készült medvés puzzle, mobil medve, kereste a medve a barlangját még a mozgásos tevékenységen is. Készülődtünk a farsangra, rengeteg szebbnél szebb dekoráció került ki a gyerekek keze közül. A legkisebbek a Gombában a színekkel foglalkoztak, farsang előtt” fülig ért a szájuk”.(Amit el is készítettek!) Próbálhatták a jelmezt kedvükre egész héten. Az ejtőernyőn is gyakorolhatták a színeket kedvükre, mely az egyik legkedvesebb játékuk lett. Előkerültek a lufik is, hisz nincsen farsang lufi nélkül, mellyel jobbnál jobb játékot lehet kitalálni. Nagyon jól érezte magát minden kicsi Gomba a legelső farsangján, de a legeslegjobban a párnacsatát várták, óvó nénijük elmondása szerint, amiben a legviccesebb az volt, hogy senki sem tudta igazán, mi is lehet az a PÁRNACSATA???!!! Meg kell azonban állapítani, hogy az igazi csatában hősiesen helyt álltak!  A Maci csoport középsősei edzést is tartottak erre a napra. Így eshetett meg, hogy majdnem legyőzték a Katicákat, vagy le is győzték….ki emlékszik már .A farsangi hét záró rendezvénye volt a pizsi parti és a párna csata. Ezen a rendhagyó napon mindenki hálóruhát öltött, gyerek felnőtt egyaránt. Mit is írhatnék, nevetésbe fulladt az egész délelőtt! Azonban ezt a napot megelőzte a jelmezes farsangi mulatság. „Szebbnél különlegesebb” jelmezekben gyönyörködhettünk. A délelőtt ügyességi játékokkal, zenével, tánccal telt. Előkerült a jó öreg székfoglaló, a kicsik tejszínhabot nyalogathattak, szívószállal ügyeskedtek. A Maciknál láttunk „csiga rodeót”, parittyáztak poharat. Katicáék háza táján beszorult a kukac a nejlon zsákba, lábbal kellett az újságot házhoz vinni…és hasonló bonyodalmak, melyeket meg kellett oldani. Náluk járt Edina néni is a Kossuth Iskolából ezen a csodás napon, így együtt farsangolhatott leendő elsőseivel, a gyerekek legnagyobb örömére. A nap fényét emelte a finom fánk, melyet a Horváth Kert jóvoltából fogyaszthattunk.

Azt gondolom emlékezetes napokban lehetett részünk. Hálásan köszönjük a kedves szülőknek a felajánlásokat, mellyel segítették a farsangi hét lebonyolítását.

GALÉRIA