Április a Pitypangban

Az április locsolkodással kezdődött. Ezen a hagyományokat bőséggel felsorakoztató ünnepen az oviban is igyekeztünk őrizni a népszokásokat. Festettünk, berzseltünk, színeztünk tojást. Megtapasztaltuk, hogy a „kukó” igen törékeny portéka. A fejlesztő játékokban is megjelentek az ünnephez kötődő szimbólumok, kereste a tyúkanyó a tojásait, színazonosítás hímestojással…stb. A legények meglocsolták a kislányokat, a lányok pedig megvendégelték a locsolkodókat. S ha már megérkezett a tavasz, eljött a virágültetés ideje is. Az „Egy család, egy virág” elnevezésű megmozdulás igen kedvelt a családok körében. Szívesen hoznak a szülők virágot, ültetik el a gyerekekkel, erősítve ezzel is a legkisebbekben a környezettudatos magatartást. Ezen a tavaszon is kivirágzott a Pitypang Ovi, melyet hálás szívvel köszönünk minden kedves kertészkedő szülőnek és pitypangos kisóvodásnak. A Föld napjához kapcsolódóan hulladékgyűjtést hirdettünk. A gyűjtésbe bekapcsolódott mindhárom csoport apraja nagyja, melyért köszönet a családoknak. A Városi Könyvtár szervezésében versmondó versenyre voltak hivatalosak az óvodások. A Pitypangot három kispajtás képviselte, akikre nagyon büszkék vagyunk.

Az anyák napja közeledtével szeretettel vártuk a szülőket egy barkácsoló délutánra, amelyen elkészíthették gyermekükkel a nagymamák ajándékát. Lázas készülődéssel zárult az április, hiszen közeledett az édesanyák ünnepe.