Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Petőfi Óvoda Őszi programjai

Újra beköszöntött az Ősz a Petőfi Óvodába

A hosszú nyári pihenés után 71 fővel indult a 2016-17-es tanév a Petőfi Óvodában. Nagyon fontos feladatunk volt az év elején a 17 új gyermek zökkenő mentes befogadása. Az óvó nénik mindhárom csoportban biztosították az anyás beszoktatást. Az új kis gyermekek egy-két kivétellel hamar elfogadták az új felnőtteket, az óvoda szokásait, szabályait folyamatosan sajátítják el.  A bölcsödéből érkezett gyermekek természetesen könnyebben fogadták el az új környezetet, az új felnőtteket. Az óvoda dolgozói igyekeztek színesebbnél-színesebb tevékenységekkel segíteni a gyermekek mindennapjait. Most már elmondhatjuk. hogy a legtöbben szívesen járnak óvodába és egyre könnyebb a reggeli elválás és kevesebb a sírás.  Sajnos a betegségek hamar begyűrűztek az óvodánk falai közé, volt, amikor több mint fele beteg volt a csoportoknak. Az új gyermekeknek sajnos ez is nehézséget jelentet.

Mindhárom csoportban szépen alakulnak a csoportos szokások, szabályok, fejlődnek a kis közösségek. Nagyon sok időt töltöttünk a szabadban, a gyerekek segítségével szépítjük környezetünket, különös hangsúlyt fektetünk a szelektív hulladék gyűjtésre és az udvar rendjének és tisztaságának fenntartására. Megismerkedtek a gyerekek az őszi időjárással, őszi gyümölcsökkel, zöldségekkel. Minden héten készítettünk gyümölcssalátát, kóstoltunk gyümölcsöket és zöldségeket. Az udvaron lehetőségünk volt a természet változásainak megtapasztalására, a termések begyűjtésére (dió, gesztenye), megfigyelhették a fák leveleinek színesedését. A gyerekek szívesen játszottak az avarban és szorgalmasan gereblyézték a leveleket. Az ősz az ábrázolási tevékenységükben is megjelent színezéssel, festéssel, ragasztással, barkácsolással teltek a mindennapok. Sajnos a Kenderesi kirándulást el kellett halasztanunk először az időjárás, majd a betegségek miatt. Igyekszünk pótolni, ha a lehetőségeink engedik ezt az élményszerzést. Séta alkalmával megismerkedtünk a város központjával, az új alkotásokkal, a városháza dísztermében kiállított „Értéktár” című kiállítással.

GALÉRIA