Tavaszi ünnepek a Petőfi Óvodában

Eljött a legszebb hónap a május; tele örömmel, szeretettel. A természet kivirult és a gyermekek versek, dalok, kézműves tevékenységeik segítségével felidézték a természet szépségét.

Ismét lerajzolta minden gyermek Édesanyját /Nagymamáját/

Feldíszítettük szívünket, környezetünket; elkészítettük az ajándékokat mindhárom csoportban az Anyáknapi ünnepségre. Meghitt hangulatban, szeretettel telve köszöntötték a gyermekek a vendégeket.

A séták során alkalmaztuk a gyalogos közlekedés szabályait; megfigyeltük a közlekedési eszközöket, táblákat, lámpákat. Játékainkban, tevékenységeinkben is megjelentek a közlekedési eszközök, utak, épületek.

A gyermeknapon közös zenés mozgás után bűvész érkezett óvodánkba, aki lufi hajtogatással és trükkjeivel szórakoztatta az óvoda apraját és nagyját. Az élvezetes műsor után lovas kocsival jártuk be a környező utcákat.

Május utolsó péntek délutánján régi hagyomány szerint, de megújult formában búcsúztak az óvodától, pajtásaiktól a ballagó nagyok.

Köszönjük a Szülők támogatását, érdeklődését, aktív részvételét rendezvényeinken!