Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Petőfi Óvoda 2021. március

Már nagyon vártuk a tavaszt, hogy végre többet lehessünk a szabadban…

Sajnos a COVID 19 miatt ebben a tanévben is többnyire online formában – zárt Facebook csoportban – tudjuk a gyermekekkel megismerni, felfedezni a természetet.

„Zöld Óvoda”-ként első témánk tavasszal a „Víz, az élet mozgatója”. A gyermekek megismerkedtek a víz eredetével, a víz körforgásával és élővilágával. Közös kísérletek során megtapasztalhatták a víz tulajdonságait. Elsétáltunk a Víztoronyhoz és a Bárány kúthoz,
 - megízleltük a vizet – közben megcsodálhattuk a csónakázó tavat.

Beszélgettünk a víz felhasználásáról, megbeszéltük miért kell figyelnünk a takarékos vízfelhasználásra, a víz és vízpart védelmére.

Versek, dalok, mesék megismerésével nemcsak ismereteik, de szókincsük is bővült.

Változatos technikák alkalmazásával jelenítettük meg a vizet és élővilágát.
Új társasjátékokat is készítettünk.

2021 március 8-tól ügyeleti ellátás van óvodánkban. A gyermekeket lehetőség szerint a saját óvodájukból ismert pajtásokkal együtt, 3 csoportszobában várjuk. Számukra is igyekszünk élvezetessé, hasznossá varázsolni az itt töltött napokat játékokkal. színes tevékenységekkel.

GALÉRIA