Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Novemberi események és programok a Petőfi Óvodában

Óvodánkban már hagyomány, hogy novemberben „Az egészséges életmód” projektet valósítjuk meg. A gyerekek megismerkednek a testükkel, az érzékszerveikkel, a tisztálkodási feladatokkal. Játék időben minden csoportban orvosos, gyógyszertáros játékot játszottak nagy szeretettel. Megismerkedtek az egészséges és az egészségtelen ételekkel, azzal, hogyan őrízhetjük meg az egészségünket. A témát a tanköteles gyermekek vetélkedőjével zártuk, ahol játékosan foglaltuk össze a gyermekek tudását. Minden gyermek nagyon jól érezte magát ezen a délelőttön.

Most is megemlékeztünk a Hálaadásról, színezőkkel, körbeszélgetéssel dolgoztuk fel a témát. A gyermekek elmondhatták, hogy kinek miért hálásak. Készítettünk hálafát, amire feltehette mindenki a kis szívecskéjét. Minden gyermek hozott erre az alkalomra gyümölcsöt, amit közösen elfogyasztottunk.

Az utolsó héten a lelki egészséggel foglalkoztunk, ahol megvalósítottuk a „Nyugi Ovi” egy hetes programját. Megtanultok az öt szabályt:

-          Mindenkit befogadunk a csoportba!

-          Elmondjuk, amit érzünk!

-          Nem bántjuk egymást!

-          Megvédjük azt, akit bántanak!

-          Szólunk, ha valakit bántanak!

A gyerekek nagyon élvezték a hét játékait, dalait, mondókáit.

GALÉRIA