Béla Király Úti Óvoda 2020/2021 november

Ebben a hónapban a gyerekek egészségvédelemről, testünkről, érzékszerveinkről meglévő tudását bővítettük.

A tevékenység általi tapasztalatszerzést sokféleképpen tettük lehetővé:

• nagyméretű társasjátékkal, mozgáskártyákkal
  • gyümölcsök, zöldségek szeletelésével, kóstolásával
  • tea készítéssel, kóstolással
  • mozgásos, dalos, és szabályjátékokkal pl.: Mi van a zsákban?; Fényképész játék; Dobi, dobi hátát; Csipp, csipp csóka; Húzz, húzz engemet…
  • ujj és tenyérnyomhagyással kialakított képekkel; térhatású kép, papírszemüveg készítésével; üvegfelületre való festéssel; illatfa ragasztással (fahéj törzs - babérlevél, majoranna, szemes bors falomb)

A Márton napról sem feledkeztünk meg. Tréfás libás játékokkal, libatornával, vicces libás mesékkel telt az a nap. Természetesen Márton pap történetét is elmeséltük a gyerekeknek.

Egy szép, de az óvodásoknak kicsit megfoghatatlan ünnepről, a Hálaadásról is megemlékeztünk. A gyerekekhez közelálló dolgokon keresztül próbáltuk megértetni a hála fogalmát. Mi magunk is elmondtuk, hogy miért vagyunk hálásak. Őket idézve hálásak:

• „mert van kistestvérem”
  • „mert vesz anya nekem játékot”
  • „hálás vagyok mamáért”

Sajnos a vírus miatt november utolsó napjain az egyik csoport nem jöhetett óvodába, számukra rendkívüli szünet lett elrendelve.