Béla Király Úti Óvoda 2020/2021 január

„Ha tél, hát legyen hó,
szánkózni, csúszkálni való,
rázzon nyakunkba zúzmarát,
s virágozzék a jégvirág!”

A gyerekek nagyon várták, hogy úgy legyen, ahogy az idézett versben le van írva. Sajnos ők már csak keveset játszhatnak a télre jellemző játékokat. Igyekeztünk őket kárpótolni:

• hófehér függöny és egy kis lábas segítségével válhattak hóemberré
  • papírtörlőből „gyúrt hógolyóval” dobtunk célba
  • téli társasjátékokat játszottunk
  • amikor egy kicsi hó hullott egyből elővettük a szánkókat
  • kísérleteztünk hóval, jéggel
  • szánkózni a tornaszobában is tudtunk, mert van olyan szánkónk, ami kerekeken gurul
  • a net kínálta lehetőségeket is kihasználtuk, hogy téli tájakban gyönyörködhessenek
  • a csoportszobák is téli díszbe „öltöztek”

Az éhes kis madarakról sem feledkeztünk meg. Készítettünk papírmadarakat, papír madáretetőt bentre, és igazi madáretetőt kintre (fából, műanyagból). A gyerekek szorgalmasan törték, válogatták a diót, amit a madaraknak adtunk. Távcsővel figyelték aztán a csoportszobából, hogy jönnek-e csemegézni a kis éhesek.

Az egyik szülőnek köszönhetően a tornaszobánk egy kis időre kiállítóhellyé változott, ahol a gyerekek megsimogathatták az állatbőröket, kézbe vehették az agancsokat, kukucskálhattak az igazi, nagy távcsőbe.