Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Béla Király Úti Óvoda 2019/2020 október

Október elején mese hetet tartottunk Benedek Elek születésnapja, a népmese napja alkalmából. Minden tevékenységünk egy kicsit mesés volt:

  • elkészítettük papírszövéssel Sün Balázst és testvéreit
  • Csend királyt választottunk, aki dióval jutalmazta az alattvalóit
  • Szóló szőlő, mosolygó alma, és csengő barack csapatokban versenyeztek a gyerekek
  • fakockákból várat építettek
  • a Süsü játszótérre is elmentünk

Ennek a hónapnak a legjobban várt eseménye azonban a 40 éves évforduló megünneplése volt. Óvodánk apraja – nagyja azon dolgozott, hogy ez a nap szép és emlékezetes legyen. Segítségünkre volt intézményvezetőnk, a fenntartónk, területi képviselőnk, a szülők (faültetés, varrás…), a volt óvodai dolgozók (az óvoda múltjának felidézése), volt óvodásaink (tánc, hangszerjáték). Az emléktábla koszorúzásával a múlt iránti tiszteletünket, míg a faültetéssel a jövőbe vetett hitünket fejeztük ki. Köszönet érte mindenkinek, aki fontosnak tartotta, hogy együtt ünnepeljen velünk. Nagyon örültünk a kedves, elismerő szavaknak. Reméljük, hogy teljesülni fog, amit az óvodások műsorának záró dalában énekeltünk közösen:

 

Kedves óvodám       40 éves vagy                  Sok kis óvodást             Várjál legalább                                            

sok víg nap után        szép nagy tortát kapsz       óvtál, neveltél                  még 40 évig                                     

itt az ünnepnap          rólad éneklünk                   szívből szerettél              sok kis gyereket                                             

évfordulód van          téged köszöntünk               útra engedtél                   kívánjuk neked

GALÉRIA