Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Béla Király Úti Óvoda 2018/2019 március

Márciusban nagyokat sétáltunk a városban, közben ismerkedtünk az épített környezetünkkel, és a tavaszi kertek virágaival. Arra neveljük a gyerekeket, hogy vegyék észre a környezetükben lévő szép és jó dolgokat, legyen az élőlény (virág, madár…), vagy egy szép épület. Fontosnak tartjuk, hogy koruknak megfelelő szinten gyakorolják a környezetvédelmet: ne szemeteljenek, ne tépjenek le semmit feleslegesen, ne bántsák az állatokat….

Ágakat hajtattunk, magokat vetettünk, hogy tevékenység közben szerezhessenek tapasztalatokat.

Megemlékeztünk március 15 – ről, az óvodában és az emlékműnél is:

  • zászló, huszár, kokárda festése
  • csoportszoba díszítése
  • verbunkra táncolás
  • katonás, lovaglós játékok

Vártuk az iskolásokat, akik a Gergelyjárás régi hagyományát elevenítették fel kis műsorukkal és az óvodásokkal közös játékkal.

Az OVI OLIMPIÁN 10 helyett csak 8 gyerekkel tudtunk részt venni a nagyok betegsége miatt, ezért 2 főnek minden versenyszámnál kétszer kellett mennie. Így nem tudtunk dobogós helyet elérni (tavaly 3. helyen végeztünk).

Ellátogattunk a Kumániába is, ahol megkóstoltuk a gyógyvizet, bejártuk az egész területet és halakat etettünk.

GALÉRIA