Mocorgó Óvoda 2020. szeptember

Szeptemberben nagy várakozással készültünk a nevelési év kezdésére, a korona vírus „ernyője” alatt egy vegyes életkorú gyermek csoportban: az ALMA csoportban.

A csoportba egy új gyermek érkezett, de a hosszú nyár után, a „régi” gyerekek is érdeklődéssel fedezték fel egymást, a csoportszobát, az udvart, tornaszobát.

A társas kapcsolatok, szokások, szabályok felelevenítésével megismerésével teltek el az első napok, hetek.

A játszó helyeket, lehetőség szerint kényelmesre alakítottuk, figyelembe véve a csoport összetételét.

Sokat tartózkodunk a levegőn, terméseket gyűjtögetünk, felfedező sétákat teszünk az óvoda környékén, és a déli városhatárban.

Szülők támogatásával rendeztük a „Szüreti kavalkád” eseményét. Amelyen szőlőt szüreteltünk, mustot készítettünk, énekeltünk, körjátékoztunk, verseltünk mondókáztunk, mozgásos versenyjátékot játszottunk, felhasználva a gyűjtött gesztenyét, makkot, diót, tököt.

Zenehallgatással, tánccal, vidám, hangulatos délelőttöt töltöttünk el.

Mocorgó Óvoda közössége