Mocorgó Óvoda 2020. nevelési év nyara

A hosszú távollét után nagyon vártuk a gyermekeket újra az óvodánkba.

Fontos esemény volt az iskolába menő nagyoktól való ballagás szervezése. A járványügyi szabályokhoz igazodva nem lehetett hagyományos ünnepség, törekedtünk emlékezetessé tenni a búcsúzásukat.

A nyáron is járó gyermekek napjait színesen változatosan, játékosan szerveztük.

Sokat tartózkodtunk a szabad levegőn.

Madáritatót készítettünk, madár ujjbábot barkácsoltunk, Apró bogarakat, lepkéket figyeltünk.

Madarak mozgását, hangját figyeltük, hallgattuk..

Ceruza és zsírkréta rajzot készítettünk. Hajtogattunk: hajót, lepkét, pillangót, csákót, repülőt,

Vízzel festettünk az aszfaltra, vízzel lábnyomoztunk, bottal rajzoltunk homokba,

Szélforgót készítettünk, Rajzverseny volt krétával aszfalton

Vízi pisztollyal célba lövöldöztünk, pancsoltunk és egyéb vizes játékot próbáltunk: buborékfújás

horgászás, hajtogatott kishajó vízre bocsátása.

Különleges, érdekes ágakat, különleges kavicsokat gyűjtöttünk.

Homokvárat építettünk, homokozó formákkal formáztunk.

Kötél és tányér hintán, hintázás, kötélhúzás,

Közös mozgás zenére., Ugrálás trambulinon.  ugrálás füles labdával. ugróiskola

Sorverseny, akadályverseny, futóverseny szervezése.

Labdajátékos célba dobás, kidobó játék, változatos mozgásfejlesztő eszközök használata szabadon.

Nyárral kapcsolatos ismert és új mondókákat, verseket, meséket hallgattak, mondogattak.,

Az összevont csoport szervezése kapcsán társas kapcsolatot építő játékokat is játszottunk.

A hosszú távollét után várjuk vissza szeptember elején a régi új óvodásainkat a megmaradt egy Alma csoportunkba.

Mocorgó Óvoda közössége