Béla Király Úti Óvoda – December

A december hónap az Adventi időszakról szólt. A csoportszobák, folyosó díszítése, az adventi koszorú készítése mind nagy izgalommal és örömmel töltötte el a gyerekeket, mivel ez számukra a Mikulás érkezését és a Karácsony ünnepét, örömét jelentette.

Sok verssel, dallal készültünk a Mikulás bácsi fogadására. Megbeszéltük, hogy ez a mi ajándékunk neki és nem csak az jelent örömöt, ha kapunk, hanem az is, ha adunk.

Minden gyermek lerajzolta a kívánságát, amit egy postaládába gyűjtve továbbítottunk a Mikulásnak.

Nagycsoportosaink nagy örömmel vettek részt a Mikulás kupán is.

A családról, összetartozásról, szeretetről is sokat beszélgettünk. A gyerekek ajándékokat készítettek egymásnak és a családtagjaiknak is, amit nagy örömmel vittek haza.

Karácsonyi műsorral is készültünk, ami óvodánk zárt csoportjába került feltöltésre.

Nagy örömet jelentett a gyerekek számára a Kisúj Tv felvétele, amire egy hóemberes dallal készültünk.

A Baptista intézmények közös karácsonyváró ünnepségén nagycsoportosainkkal elhelyeztük díszeinket a fenyőfán.

A gyerekek Cipősdoboz ajándékot kaptak, amit az iskolások nyújtottak át nekik.

Ezúton is köszönjük szépen a sok szép ajándékot, amit a gyerekek nagy örömmel vittek haza.